امروز: جمعه، 7 آذر 1399

کراتینه مو


تفاوت ریباندینگ و کراتین

بررسی تفاوت های میان کراتین و ریباندینگ

به طور کلی کلیه افرادی که دارای موهای فر، وز و یا آسیب دیده می باشند با این دو نام تا حدودی آشنایی دارند و می دانند که هر دو روش جهت صافی و احیای مو استفاده می شود. اما این دو روش علاوه بر شباهت هایی که با هم دارند دارای تفاوت هایی نیز هستند که البته این موضوع در برندهای مختلف و با کیفیت های مختلف متفاوت بوده ولیکن ما به طور کلی چند مورد را خدمت شما عرض می کنیم:

مو‌ها از اسید‌های آمینه تشکیل شده اند که توسط پیوند‌هایی که ساختار مو را تعیین می‌کنند، به هم متصل شده‌اند. ریباندینگ مو که به آن نانو ریباندینگ هم می‌گویند با تغییرات شیمیایی موجب شکستن این پیوند‌ها شده و با ساخت مجدد آن­ها باعث تغییر در بافت مو می‌شود.

صافی ریباندینگ دائمی می باشد و تا زمانی که ریشه موهای شما رشد ننماید، موهای شما صاف و شلاقی باقی می ماند و البته موهای شما در این مدت هیچ حالت دیگه ای نمی گیرد.

ریباندینگ با توجه به اینکه در ساختار مو تغییر ایجاد می کند باعث از بین رفتن رطوبت و آب داخل ساقه مو میشود و موجب خشکی مو نیز می شود

ریباندینگ فقط می تواند روی موهای سالم و طبیعی اجرا شود. موهایی که با رنگ و اکسیدان قوی روشن شده باشند هرگز مناسب صافی با ریباندینگ نیستند و باعث آسیب و سوختگی شدید آن ها می شود و برای صافی و احیااین دسته از موها باید از کراتین و یا المنت استفاده کرد.

اما در خصوص صافی و لخت کردن موهای فر، خشک و وز از طریق کراتین کردن، باید مطلع باشید که این روش از طریق ورود کراتین با حرارت بالا به داخل فضاهای خالی کوتیکول مو امکان پذیر می باشد، کراتین با مقدار کمی فرمالدیید مخلوط شده و سبب نگه داشتن مولکول های کراتین در کنار همدیگر می شود و به این طریق از خشکی و شکنندگی موها جلوگیری می شود. دوام کراتین تقریباً 6 ماه یا بیشتر خواهد بود که این امر به طور مستلزم به مراقبت مشتری از موهای خود و همچنین استفاده از ماسک و روغن های مناسب بستگی دارد.

بعد از انجام کراتین شما می توانید مکرراً موهایتان را رنگ و لایت نمایید و مسئله ای برای موهای شما اتفاق نمی افتد.

شما بعد از کراتین می توانید موهایتان را با خیال راحت فر کرده و یا بابلیس بکشید و پس از شستن مجدد دوباره موهایتان به حالت صاف باز می گردد.تعداد رزرو: 0

مواردی که لازم است به هنگام سشوار کردن پس از انجام کراتین مد نظر داشته باشید؟

مواردی که لازم است به هنگام سشوار کردن پس از انجام کراتین مد نظر داشته باشید؟

بعد از استحمام شما باید در ابتدا آب کلی موهای خود را گرفته، به نحوی که موهایتان مقداری نم دار باشد، سپس مقداری روغن آرگان به موهای خود زده و با یک شانه دانه درشت شانه کرده. در نهایت شما با سشوار تمام موهای خود را از بالای سر خشک نمایید، باید از اینکه موهای خود را کاملا خشک نموده اید اطمینان حاصل نمایید چرا که در صورت خیس بودن مو، به مرور زمان پوسیده شده و منجر به مو خوره خواهد شد.تعداد رزرو: 2

آیا کراتین مو باعث ریزش مو می شود

آیا کراتین مو باعث ریزش مو می شود

در این خصوص نیاز است ابتدا توضیح مختصری در خصوص کراتین برای شما ارائه دهم، کراتین نوعی پروتئین طبیعی موجود در بدن انسان (موجود در پوست، مو و ناخن و ...) و ماده اصلی تشکیل دهنده مو می باشد. موهای شما به مرور زمان کراتین طبیعی خود را از دست می دهد و شما با انجام عمل کراتینه نسبت به بازگرداندن کراتین به موی آسیب دیده اقدام می نمایید، به همین منظور اگر شما از مواد اورجینال جهت کراتینه موهایتان استفاده نمایید به هیچ وجه با ریزش مو مواجه نمی شوید، لذا پیشنهاد می گردد در صورتی که تمایل دارید نسبت به کراتینه کردن موهایتان اقدام نمایید نسبت به تهیه مواد کراتینه اورجینال اقدام نموده یا در صورت صلاحدید به مراکز معتبر مراجعه کرده و از خرید مواد ارزان قیمت تقلبی خودداری نمایید.تعداد رزرو: 9

مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو

مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو

استفاده از شامپو و ماسک موهای حاوی کراتین بعد از کراتینه کردن ضروری می باشد، به دلیل اینکه هم موجب افزایش دوام کراتین شده و هم از طرفی بهبود کیفیت مو را تسریع می بخشد.

روغن های آرگان، این روغن به تنهایی دارای فواید زیادی بوده که از جمله آن می توان به درمان و پوست و مو اشاره کرد. لذا استفاده از این مواد بعد از کراتین تآثیر شگرفی بر روی موهای شما خواهد گذاشت.تعداد رزرو: 4

عوارض کراتینه کردن مو

عوارض کراتینه کردن مو

محصولات کراتین با توجه به قدرت صاف کنند گی بالایی که دارا می باشند حاوی مقدار زیادی فرمالدئید هستند که عوارضی همچون آبریزش و سوزش چشم و گلو را به همراه دارد، لذا به هنگام کراتین کردن باید از موادی که گیاهی بودهاستفاده شود که فاقد فرمالدئید بوده یا موادی که حداقل میزان ممکن را دارا باشند. سطح پایین این ماده در بیشتر مواد آرایشی موجود میشود، اما با این حال دمای بالای اتوی مو که در فرایند کراتینه کردن مو مورد استفاده قرار می گیرد پس از ترکیب با کراتین، دود و بخار فرمالدئید را تولید کرده که بسیار آسیب پذیر بوده و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. از دیگر اثرات این ماده شیمیایی که دردر دوز های بالا استفاده می شود می توان به قرمزی یا سوزش چشم، عطسه و آلرژی های خاص اشاره کرد، ضمناً امکان سوختگی مو با حرارت اتو مو هم زیاد است لذا توصیه می شود هرگز توسط افراد غیر متخصص و مبتدی کراتین کردن صورت نگیرد. ضمناً اگر موهای نازک و صافی دارید، حتی فکر کراتینه کردن را هم نکنید. مناسب ترین افراد برای کراتینه کردن، افرادی هستند که موهای فرفری، خشک و ضخیمی دارند.

.تعداد رزرو: 3

کراتینه کردن مو چگونه است و چه کسانی باید موهای خود را کراتینه کنند

کراتینه کردن مو

کراتین کردن مو برای صاف کردن موهای فر و وز و همچنین ترمیم موهای آسیب دیده استفاده می شود. البته به این صورت که به هنگام کراتینه کردن، مواد کراتین با حرارت بالا با جایگزین کردن محتوای کراتین مو عمل می کند و با لایه های مو ترکیب شده و موجبات براق شدن، صافی و همچنین ترمیم کورتکس و نرم کردن فولیکول های مویِ آسیب دیده را فراهم می سازد و در نهایت تار مو لخت و نرم و با کیفیت تر می شود .

چه کسانی باید موهای خود را کراتینه کنند؟

این طور به نظر می رسد که مشتری اصلی کراتین کردن افرادی با موهای وز و فر باشند در صورتی که کراتین موجب تقویت مو شده و موجبات ترمیم موهای آسیب دیده را فراهم می کند حتی افرادی که از موهای خوبی برخوردارند. همچنین افرادی که با رنگ کردن های متعدد، اتو کشیدن بیش از حد مو، براشینگ و استفاده از مواد شیمیایی مختلف موهای خود را نابود کردن می توانند با کراتین کردن به صورت تدریجی نسبت به ترمیم و بهبود موهای آسیب دیده خود اقدام کنند.تعداد رزرو: 2

لایه های تشکیل دهنده موی سر

لایه های تشکیل دهنده موی سر

به طور کلی تار موی سر از سه لایه 1- مغز مو 2- پوسته مو 3- پوشش مو تشکیل شده است

مغز مو یا مدولا در همه موها وجود ندارد. به طور مثال موهای کرکی فاقد مدولا می باشند

پوسته مو یا کورتکسکه استحکام و قابلیت کشسانی مو مربوط به این لایه می باشد و رنگدانه های ملانین مو در این قسمت قرار دارند.کورتکس از رشته هایی تشکیل شده که کوتیکول از آن مراقبت می کند و مانند چسب کراتین های مو را به هم می چسباند. به طور مثال موخوره با آسیب کوتیکول و درنتیجه آن از دست رفتن رطوبت کورتکس به وجود می آید.

پوشش مو یا کوتیکولخارجی ترین لایه مو می باشد که همانطور که گفته شد وظیفه محافظت از کورتکس را دارد.

شایان ذکر است ساختمان لوله‌ای و تونل مانندی که از سطح اپیدرم شروع شده و تا پایین درم ادامه می یابد و ریشه مو را احاطه کرده است نیز فولیکول مونامیده می شود.تعداد رزرو: 1

کراتین مو چیست

کراتین مو چیست

کراتین مو یکی از ترکیبات تشکیل دهنده مو و عنصر اصلی سازنده مو می باشد که پروتئینی غنی از اسیدهای آمینه می باشد که به طور طبیعی در بافت مو وجود دارد و باعث صافی و درخشندگی و همچنین موجب استحکام مو می شود. پروتئین کراتین به دو نوع آلفا و بتا تقسیم می شود که کراتین موجود در موی انسان از نوع آلفا بوده و نوعی آمینو اسید حاوی گوگرد می باشد.تعداد رزرو: 1

سیکل یا چرخه رشد مو

سیکل یا چرخه رشد مو


به طور کلی موهای بدن انسان طول عمر مشخصی دارند که دارای دوره‌های رشد و استراحت بوده و بعد از مدت معینی می ریزند. در چرخه رشد موها سه مرحله آناژن،کاتاژن و تلوژن قابل تشخیص می‌باشد.

  • آناژن یا مرحله رشد: مرحله فعال دوره رشد موها می‌باشد و این دوره به طور متوسط در موهای سر بین 2 تا 6 سال و در موهای سایر نقاط بدن 30 تا 90 روز می‌باشد. به طور کلی در هر دوره بطور میانگین 80 تا 85 درصد موها در مرحله آناژن هستند.
  • کاتاژن یا مرحله میانی: در این مرحله مو دیگر رشد نکرده و خود را برای ریزش آماده می کند. این دوره مدت کوتاهی می باشد(تقریباً بین 2 تا 3 هفته) که طی آن تقسیم سلولهای ماتریکسی متوقف و فولیکول مو از ناحیه پاپیلا جدا می‌شود.در این مرحلهفولیکول مو چروکیده شده که به آن انتهای چماقی می گویند. در هر دوره بطور میانگین 5 تا 10 درصد موها در مرحله کاتاژن هستند.
  • مرحله تلوژن یا استراحت: در این مرحله مو در حال افتادن می باشد و جای خود را به موی جدید می دهند که این امر ضمن شست و شو و یا در اثر فشار ناشی از رشد موی جدید اتفاق می‌افتد. این دوره تقریباً 90 تا 100 روز به طول می انجامد و روزانه بطور متوسط 25 تا 100 تار موی سر ریزش می کند و موهای جدید جایگزین می‌شوند. در هر دوره به طور میانگین 5 تا 10 درصد موها در مرحله تلوژن می باشند که این درصد با افزایش سن رشد کرده و درصد موهایی که در فاز تلوژن قرار دارند بیشتر خواهد شد.


تعداد رزرو: 1